Спиртова настоянка личинки воскової молі

23.10.2014 15:27

                  Воскова міль — це єдина на Землі жива істота, личинки якої здатні перетравлювати і засвоювати бджолиний віск. Окрім основної своєї їжі — воску, який містить вуглеводи, личинки споживають квітковий пилок, пергу, мед, прополіс, маткове молочко, хітин личинок і лялечок бджіл, який є джерелом білка для молі. Ці прекрасні її якості можуть допомогти таким, що всім бажає  позбавитися від зайвих кілограмів. Перші історичні згадки про оздоровчі можливості личинок мілі виходять з античних часів Древньої Греції, Єгипту, Месопотамії.

  Впродовж століть знання про незвичайні лікувальні якості засобів на основі витягів (екстрактів) з мілі залишалися надбанням дуже вузького круга бджолярів і цілителів. Наукова і медична громадськість дізналася про лікувальні можливості витягів з личинок мілі в кінці XIX ст., коли видатний учений І.І. Мечніков провів дослідження цього біоматеріалу. Звернувшись до народного досвіду у пошуках засобів від туберкульозу легенів (сухоти), невиліковного на той час захворювання, І.І.Мечніков багато в чому дав наукове пояснення лікувальному феномену екстракту личинок, що успішно діяв при цьому захворюванні навіть в запущених випадках. Наукова ідея І.І.Мечнікова полягала в тому, що переробляючі ферменти личинок міль, яка споживає бджолиний віск, зможе зруйнувати воскові оболонки туберкульозних бактерій. Початі І.І.Мечніковим дослідження по створенню протитуберкульозної вакцини були продовжені його учнями С.І. Метельниковим, І.С.Золотаревим. Вони виявили фермент, що вироблявся личинками, — церразу, здатний руйнувати жировоскову субстанцію в оболонці мікобактерії. У 1961 році С.А. Мухін на основі рецептів народної медицини створив комплексний препарат «Віта», який виявився здатним загоювати туберкульозні каверни в легенях, заліковувати свіжі рубці міокарду після перенесеного інфаркту, сприяючи їх розсмоктуванню і заміщенню сполучною тканиною, зменшити стенокардію і задишку у людей похилого віку. Н. В. Дмітрієва із співробітниками (1993 р.) застосовувала екстракт при бронхолегочних захворюваннях у дітей, що привело до зняття бронхоспазмів, поліпшення газового складу крові. За даними Д. Ф. Корнєєва, екстрактом личинок воскової мілі виліковували такі захворювання, як тромбофлебіт і ськлерозірованіє вен нижніх кінцівок.

      Сьогодні добре відомо, що тривале введення спиртного екстракту личинок великої воскової мілі не викличе патологічних змін в тканинах і органах, але при цьому спостерігається підвищена стійкість сердечного м'яза до штучної ішемії — стенокардії. Препарат збільшує вміст в крові гемоглобіну при інтоксикації солями свинцю, а у великих дозах — і при інтоксикації бензолом.

    Найбільший терапевтичний ефект досягається на 15-й день від початку лікування. Фармакологічна і терапевтична дія екстракту  великої воскової мілі велика. Препарат містить значну кількість вільних амінокислот, моно- і дісахарідов, нуклеотідниє основи і їх похідні, жирні кислоти, біологічно важливі мікроелементи (дуже багато цинку і магній). У нім присутні біологічно активні речовини, вироблені бджолами, а також компоненти, які стимулюють зростання і розвиток кліток. Препарат дуже активний і малотоксичній, стабільний під час збереження і не дає небажаних побічних ефектів, як це часто спостерігається при вживанні багато фармако- і хіміопрепаратів. У тканинах серця і аорти екстракт на 25-55% збільшує силу скорочень міокарду, проявляє виражені кардіозащитниє властивості, підвищує стійкість міокарду до ішемії. Стійко знижує артеріальний тиск на 12-19%; покращує властивості крові, мікроциркуляцію, підвищує кількість глікогену в сердечному м'язі, впливає на окислювальний метаболізм міокарду. Екстракт значно підвищує фізичну працездатність, нормалізує при патології показники периферичної крові (рівень гемоглобіну, вміст еритроцитів, лейкоцитів), параметри імунітету при імунодефіцитних станах. Препарат проявляє виражену антистресову активність.

  ● ТОВ Агрофірма «Бджоловод» , м. Житомир (вощина)

ПрАТ "РЕАГЕНТ" , м. Дніпро ( Варофлу, профілактика вароозу бджіл)